از راهیابی به مهمانی تایوان تا برخورد سلیقه ای استان مرکزی با هنر

میثم مظفری، کارگردان  فیلم “سندروم مورجلنز” که به تری به بخش رقابتی عید فیلم کوتاه سه گانه دقیقه ای تایوان گونه پیدا کرده است، در گفت و گو با ایسنا با بیان اینکه این فیلم دومین اثر او در بنیان تولید فیلم های کوتاه سه دقیقه ای است، تقریر کرد: ایده این فیلم از زمانی لباس گرفت که واقف شدیم یک بیماری قضیه به نام سندروم مورجلنز بود دارد و فرد مشغول بوسیله این بیماری عاطفه می کند قدیم حشره ای زیر پوستش حرکت می کند؛ در واقع این سندروم ایده اصلی ساخت این فیلم شد و این بیماری را تو سایه یک شعر بوسیله ارائه درآورده و یک فیلم کوتاه سه گانه دقیقه ای از آن تهیه کردیم.

وی با پیش روی اینکه از زمان لباس گیری ایده تا سرانجام طرح و نقشه کشی پوستر مربوط به فیلم حدود سه ماه زمان برده است، افزود: با شریک شدن یکی از دوستانم به اشتهار علی سیروسیان به عنوان تنها بازیگر این فیلم از اردیبهشت ماه سال گذشته بخاطر تاسیس این اثر رفتار کردیم و داخل نهایت ساخت این فیلم کوتاه سپس از عفو سه ماه و با صرف هزینه کاملا شخصی بوسیله مبلغ سه میلیون تومان به پایان رسید.

مظفری با بیان اینکه مقدر شدن رقابتی جشنواره فیلم کوتاه سه گانه دقیقه ای تایوان ۱۷ جولای برگزار می شود، خاطرنشان کرد: از آنجاکه برای فیلم های کوتاه ویژگی زمانی پدیدار است و باید مفاهیم این فیلم ها که عمدتا بر پایه اخلاق بنا شده اند در مدت سه دقیقه بوسیله مخاطب انتقال داده شود، نمی قابلیت ژانر خاصی برای آنها درون رویت گرفت و گروه بندی های کمدی، اجتماعی، درام و… برای آنها مطرح محو.

وی تاکید کرد: من در حال فراهم یک فیلمنامه حدود ۱۵ دقیقه ای دارم، ولی از آنجاکه هنوز موفق به ظاهر کردن تنخواه گذار بخاطر پیدایش آن نشده ام، فعلا مشت نگه داشتم و به محض کشف کردن منبع مالی مناسب حتما تاسیس آن را مطلع می کنم.

وی با اعتراف اینکه شغل پا بر جا وی عکاسی و طراحی گرافیک است و درآمد اصلی او نیز از این سر است، تصریح کرد: من در حال مهیا ۳۳ سال سن دارم و پنج سال است که در زمینه تولید فیلم های کوتاه، تماشاخانه و نمایشنامه نویسی فعالیت می کنم و فیلم “سندروم مورجلنز” نیز دومین اثر من درون زمینه تولید فیلم های کوتاه سه دقیقه ای است.

این بازیگر اراکی که فیلم قبلی اش موفق شد در سال ۲۰۱۹ داخل مهمانی فیلم های کوتاه شهر سئول کره جنوبی از بین حدود سه هزار اثر درون بین ۶۴ فیلم برگزیده صبر بگیرد، در ادامه ضمن اشاره به عمده مشکلات جزء ادب و هنر استان مرکزی، اظهار کرد: متاسفانه برخورد سلیقه ای یکی از اصلی ترین مشکلاتی است که در جزء هنر استان مرکزی بود دارد و بنیانی آثار هنرمندان تو حوزه فیلم سازی، کنار اساس غلبه ایده پردازی و سناریو نویسی قضاوت نمی شوند. در این سیاق مقدور است یک دایره یا ارگان اثر تولیدی یک ستاره را بپسندد و از آن حمایت بطی ء یا اینکه آن را خویش نداشته باشد و درون مسیر تولید آن اثر سنگ بیندازد.

وی افزود: این مشکل داخل مملکت فیلم سازی به نسبت تماشاخانه کمتر به چشم می آید و یک هنرمند می تواند با پیدا کردن یک لوکیشن مناسب اقدام بوسیله ساخت و نمایش اثر خویشتن کند، اما در تئاتر با توجه بوسیله اینکه این هنر باید حتما پیاده شدن روی صحنه ایفا شود، اولین عقل اندازی ها داخل همین وعده است و پیش آمده است که دایره طاس ادب و ارشاد استان قبل از آنکه تا اینکه متن ادا را بخواند، می گوید که شما تحصیلات مرتبط با این حکم را ندارید و از همان قدم مبدا جلوی کار را می گیرد.

مظفری تاکید کرد: این قوانین دست و پا گیر خیر تنها به نظر من کمکی به نمو تئاتر نمی کند، بلکه باعث می شود بسیاری از استعدادها داخل مرزوبوم های مختلف داخل نطفه خفه شوند.

انتهای پیام