توضیح رئیس زمینه شهید خراسان رضوی درباره نصب رمزینه شهدا

بوسیله گزارش ایسنا، حجت الاسلام حسین معصومی در نشستی که با حضور حجت الاسلام مهدوی دامغانی مدیرعامل سازمان بهشت ها و در تالار جلسات سازمان کل زمینه شهید و اور ایثار گران استان خراسان رضوی برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا تشریح رحم: گستردن نزاکت ایثار و شهادت یکی از مهمترین و کاربردی ترین فرهنگ ها در اضافه همدلی و کاهش آسیب های مدنی است.

وی افزود: زندگینامه و وصیت نامه شهدا گنجی از فراگیری ها و عبرت ها است که هر شهروندی باید بداند چرا یک انسان جان خودش را فدا کرده و از لذت های دنیوی مشت کشیده است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان خراسان رضوی درباره نصب رمزینه شهدا، ادامه داد: تو راستای یار شهدا، مزار پنج هزاره و ۶۴ مثال ارم رضای مشهد، بارکد گمارش خواهد شد. بارکد یا سازش فارسی آن رمزینه، درون لب کدهایی هستند که با اسکن گوشی می توان به اطلاعات شهدا دست یافت.

حجت الاسلام معصومی امتداد انصاف: در مرحله اول، زندگی نامه، تصاویر و وصیت نامه شهدا با استفاده از فناوری بارکد کیو آر تو قبر شهیدان نصب خواهد شد و در مراحل اینده مقدور است معلومات بیشتری نیز افزوده شود. اطلاعات شهدایی که در بنیاد مثال و امور ایثارگران پرونده و داده ها آنان داخل سامانه سجایا ثبت شده است، تبدیل به رمزینه خواهند شد.

همچنین حجت الاسلام مهدوی دامغانی مدیرعامل اداره فردوس ها داخل این مجمع گفت: شهرداری مشهد مقدس رویکرد الکترونیک شدن را در پیش گرفته است، این طرح نیز می تواند در تشویق زیارت گلزار مطهر شهدا توسط آحاد مردم بسیار طرز کار باشد.

وی افزود: به زودی انتقال داده های شهدا از شالوده بوسیله سازمان فردوسها انجام می شود و امیدواریم این طرح به شناخت شهیدان کمک کند. پشتیبانی از سرور کیو آر که زنهار محتوای اطلاعات را وجهه کند بوسیله عهده موسسه بهشت ها است.

انتهای پیام