اکران آنلاین یک مستند از فردا

بوسیله گزارش ایسنا، فیلم مستند «همگی نیمه غلام» بوسیله تدارک کنندگی و کارگردانی مهدی موسوی برزکی از روز پنجشنبه 11 اردیبهشت ماه ساعت 19 در سایت هاشور به صورت آنلاین عرضه داده می شود.

«همه شقه من»، مضمونی اجتماعی دارد و برشی از زندگی سه ترنسکشوال ام داخل اف (مرد به زوجه) به شهرت های آتوسا، نهال و شهرزاد است که با مساله تحول جنسیت مشهود هستند. این فیلم مجاهدت می­ یواش با رویکردی متفاوت به بخشی ندیده از زندگی ترنس هایی بپردازد که علیرغم رودرویی با مسائل و مشکلاتی که با آن مواجه هستند، در تلاشند به هویت اصلی خویشتن دست یابند.

این مستند 57 دقیقه ای شرایط زندگی ترنس های ام در اف را  با سه رویکرد پذیرفتن شرایط موجود قبل از ادا جراحی، تلاش تا کود الحاق به ایفا جراحی و در نهایت به زندگی پس از عمل، جدیت دارد ذهن مخاطب را بوسیله ورای مساله تطبیق جنسیت در جامعه سوق داده و با بیان ابعاد روانشناسانه و فلسفی حاکم رمز ای به عواقب نوظهور محزون شده درون جامعه این افراد پرداخته و با عرضه تصویری منصفانه از تاثیرات آن در جامعه و خانواده سخن بگوید و ضایع تفویض را برای بهتر زیستن بوسیله خود افراد ترانسکشوال معطوف سازد.

به گفته مهدی موسوی برزکی، جستار و استیناف این فیلم ۶ ماه طول کشیده و فیلمبرداری آن در ۱۳ جلسه و هنگام چند مرحله در شهرهای همدان و تهران انجام شده است.

مهدی موسوی برزکی کارگردان، رضا قاسمی فیلمبردار، حمید لطیف کلام صدابردار، حجت اله معراج تدوین، علی گرجی دستیار کارگردان، محمد حسین ابراهیمی طراحی و ترکیب صدا، محمد رحیمی اصلاح اثر جزیی و نور، نیما امین آهنگساز، حمید رضا کرمی و حسین رهبری طراحان گرافیگ، بهروز اریب تولید، وحید آزادی محموله و نقل، مرضیه سادات الحسینی پژوهش، مشاور رسانه ای آزاده فضلی، سیدمهدی موسوی برزکی و مرضیه سادات الحسینی تهیه کننده، عوامل نجیب «همه نیمه من» هستند.

پهلو این اساس، خوش ذات «همه نیم غلام» پیش از این تندیس بهترین کارگردانی سندیکا صنفی کارگردانان سینمای خوش ذات ایران، برگزیده هیات برگزینی سی و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، نخبه نهمین جشن رها فیلم خوش ذات ایران، منتخب شانزدهمین جشنواره فیلم تصویر سال و منتخب پنجاه و نهمین مهمانی منطقه ای سینمای جوانان ایران را بوسیله دست آورده است.

فیلم مستند «همگی نیمه من» به تهیه کنندگی و کارگردانی مهدی موسوی برزکی از ساعت 19 روز پنجشنبه 11 اردیبهشت ماه داخل سایت هاشور به عنوان Hashure.com متناسب دسترس است.

انتهای پیام