برگزاری «عصری با رومن پوئرتولاس»

به گزارش ایسنا، این نشست با حضور احسان رضایی، سمیه نوروزی و ابوالفضل الله دادی ساعت ۱۶:۳۰ روز سه شنبه (دهم دی ماه) در مرکز فرهنگی شهر تاریخ (واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه ثالث) برگزار می شود.

در معرفی رومن پوئرتولاس عنوان شده است: پوئرتولاس در ۱۹۷۵ در مون پلیه متولد شد. پدر و والده او هر دو نظامی بودند و همین حکم انگیزه شد که در کشورهای گوناگون اروپا زندگی بطی ء. او همواره در آرزوی کارآگاه شدن وجود و با آن که به منصب  ستوانی رسید اما هرگز نتوانست آرزویش را محقق بطی ء. به اندیشه تجربه ای که تو ژاندارمری فرانسه به دست آورد افزون بر نویسندگی ممیز مهاجرت های غیرقانونی همچنین شد. سفرهای او داخل شباب و آشنایی اش با پدیده  مهاجرت غیرقانونی و اقلیت ها بسرنوشت شوم دچار کردن سترگی از مضامین رمان های او را دربر می گیرد.

شعر «همگی تابستان عاری فیسبوک» بیش از آن که داستانی جنایی باشد ادای دینی است به تاریخ داستان دنیا و شاهکارهای بزرگی که سخن سنج های محبوب مان برای ما نوشته اند. او در این تاریخ رمان های شکوه را که احتمالا همگی ما آن ها را خوانداه ایم از زاویه  دیگری به تصویر می کشد و البته در این راه از شوخی با نویسندگان بزرگ ابایی ندارد.

«سیر شگفت انگیز مرتاضی که داخل جالباسی آیکیا گیر بی ریا وجود»، «ناپلئون به جنگ داعش می جوی»، «دخترکی که ابری به بزرگیِ بارو ایفل را بلعیده وجود» و «همه تابستان عاری فیسبوک» آثاری از رومن پوئرتولاس، نویسنده  فرانسوی است که با ترجمه  ابوالفضل الله دادی توسط نشر ققنوس منتشر شده است.

انتهای پیام