سیل هتل های «ونیز» را خالی کرد

به گزارش ایسنا و به نقل از تلگراف، پس از رخداد سیلاب بی سابقه در شهر « ونیز» و زیر آب رفتن مهم ترین آثار تاریخی و هنری این شهر، اینک آمار گردشگران «ونیز» نیز با کاهش مواجه شده است.

درون کشش ماه گذشته این شهر بارها تماشایی پشته آمدن سطح آب شد، شهر ها هزاره رزرو هتل توسط گردشگران اجنبی لغو شد و زمان حال این موضوع موجب نگرانی مسوولان گردشگری «ونیز» برای کاهش یافتن آمار بازدیدکنندگان این قریه در تعطیلات کریسمس شده است.

مقامات ونیزی می گویند چنانچه گرشگردان فکر می کنند این روستا تا چند روز زیر آب باقی می ماند در اشتباه هستند؛ چراکه وقتی یک مد رخ می دهد این موضوع برای چند ساعت امتداد خواهد داشت. معابر و میادینی که صبح غوطه در آب هستند تا عقب خشک خواهند شد.

مدیر هتل داران «ونیز» اشعار کرد :«ما می خواهیم به تمام دنیا نشان دهیم که هیچگاه خطری وجود ندارد و ونیز همچون گذشته باشکوه است. مردم فکر می کنند اگر مدی با فراز ۱.۱ متر رخ دهد آن ها مجبور می شوند در بازار « سن مارکو» شنا کنند؛ داخل صورتی که این نعوظ زدودن.»

یکی دیگر از مقامات این شهر بیان کرد: «سیلی که رخ داد خسارت بار بود، ولی ما اکنون به وضعیت معمولی بازگشته ایم. غلام تاکنون با این طور آمار کم گردشگران مواجه نشده بودم.»

همچنین فرودگاه « مارکو پولو» که در خلط ونیز صبر دارد پس از حادثه سیل اخیر با ۲۰ درصد کاهش تردد مواجه شده است.

سیل های زمستانی هنوز به اتمام نرسیده اند و انتظار می جوی ونیز درون روز شنبه با رخ دادن مدی با ارتفاع ۱.۴۵ متر مواجه شود که ۶۰ درصد این دهکده را کوچکتر آب خواهد برد؛ اگرچه این شرایط عزب تا چند ساعت دنباله خواهد داشت.

داخل اواسط ماه نوامبر، سطح مد آب در بالاترین حالت بوسیله ۱.۸۷ متر رسید که این سیل را به بدترین سیل «ونیز» از سال ۱۹۶۶ تاکنون تبدیل کرد و انگیزه تعطیلی دل تاریخی و گردشگری شهر از یکسره میدان معروف سن مارکو شد.

پیشتر شهردار ونیز از ضرر حداقل یک میلیارد یورویی به این قصبه تاریخی تو پی بالاآمدن سطح آب و سیل خبر داده بود.

کمیته میراث جهانی یونسکو نیز با رمز بوسیله پدیده هایی همچون حضور بیش از گردشگران (اُورتوریسم)، حضور مستمر جهاز های تفریحی و نیز تاثیرات منفی ساخت و سازهای متاخر و آسیب پذیری در مقابل تغییرات آب و فلکی که دهکده ونیز را تهدید می کند اطلاع دادن کرد این فطرت همکاری معاشرت با ناحیه ایتالیا درباره خطرات و تهدیدهای سیل اخیر دارد و استراحت است تو اوایل سال ۲۰۲۰، گروهی از لفظ کمیته میراث جهانی برای بررسی ابعاد زیان های واردشده به ونیز به ایتالیا عروج کنند و تو این میان از هیچگاه کمکی دریغ نخواهد شد.

انتهای پیام